Aparat Enabio jest  laureatem plebiscytu  "Jakość Roku"

   

  Nominowany do tytułu "Produkt roku" przez

   

   


   

   

                                                                                                           

   

  Aparat Enabio


   

  Dlaczego warto zostać użytkownikiem

  materaca Enabio? 

   

     - atestowany sprzęt medyczny ( Certyfikaty)

     - skuteczność potwierdzona klinicznie

     - różnorodność zastosowań ( Efekty zdrowotne)
     - wysoka niezawodność ( 
  ISO)
     
  - możliwość przetestowania ( Akcja Na Zdrowie)

     - łatwa obsługa

     - bezpieczne zasilanie: 12V

     - niski pobór prądu el.( do 10W) 
     - łatwość utrzymania w czystości
     - zapewniony serwis
  pogwarancyjny
     - od 14 lat na rynkach europejskich
     - produkt polski (Vitberg)
     - przystępna cena
   

        

  ____________________________________________________
   

  Aparat Enabio ma już 160 000 zadowolonych nabywców w Polsce i innych krajach Europy. Enabio jest certyfikowanym urządzeniem medycznym klasy IIA, co jest równoznaczne z udokumentowaną skutecznością leczniczą, najwyższą jakością wykonania i bezpieczeństwem użytkownika. 

   

   

  Enabio może być używany w zakładach rehabilitacji ruchowej, szpitalach, sanatoriach, klubach sportowych i co najważniejsze - w warunkach domowych. Warto zaznaczyć, konstrukcja zarówno samej maty masującej, jak i pilota zapewnia maksymalne przystosowanie dla osób niepełnosprawnych (m.in. dopasowanie budowy oraz wymiarów do wózka inwalidzkiego)

  Aparat Enabio do masażu wibracyjnego znajduje zastosowanie m. in. w dolegliwościach bólowych kręgosłupa i narządów ruchu, w zaburzeniach krążenia krwi i limfy, w stanach wzmożonego napięcia mięśniowego i w kuracji odchudzającej. Ma również działanie obniżające ciśnienie krwi poprzez głęboką relaksację pacjenta. Masaż Enabio to wspaniałe połączenie terapii i relaksu, co bardzo korzystnie wpływa na nasz system nerwowy i zdolność do wypoczynku oraz regeneracji sił.


              Pierwszy materac wibracyjny firmy Vitberg został skonstruowany w 1997r. z myślą o milionach ludzi cierpiących z powodu różnych dolegliwości związanych z kręgosłupem, ale także z układem krążenia, a nawet systemem nerwowym. Jego zdolności lecznicze zostały potwierdzone w renomowanych placówkach medycznych. Najnowsza wersja Enabio2, to wynik ponad dziesięciu lat różnych doświadczeń i ulepszeń wprowadzanych celem uzyskania nie tylko jak największych efektów leczniczych, ale także coraz to szerszych zastosowań do leczenia różnych jednostek chorobowych.

              Podstawowym zadaniem tego urządzenia jest wspomaganie lub zastąpienie masażu klasycznego oraz wstępne przygotowanie chorego do kinezyterapii. Ogólnie rzecz biorąc, masaż Enabio ma pozytywny wpływ na:

   - kręgosłup
   - narządy ruchu
   - układ krążenia
   - układ nerwowy
   - estetykę ciała
   
             Rozległe skutki działania materaca Enabio są wynikiem wnikania wibracji w głąb ciała pacjenta. Dlatego masaż ten możemy stosować nie tylko w przypadku bólu kręgosłupa, ale mamy tu cały szereg innych zaleceń. 
  patrz  
   
   
  Opis aparatu
        Materac Enabio składa się z trzech modułów masujących pokrytych wysokogatunkowym poszyciem skóropodobnym. Konstrukcja taka pozwala na swobodne dostosowanie kształtu materaca do potrzeb masażu –  można go układać na powierzchniach płaskich, jak również na krześle, fotelach itp. Dzięki temu można odbywać zabiegi w pozycjach: horyzontalnej, półleżącej i siedzącej.
        
        Aparat Enabio jest zasilany niskim napięciem i podłączony do sieci el. za pośrednictwem zasilacza. Za sterowanie masażem odpowiada pilot - za jego pomocą można regulować stopień natężenia masażu i uruchomić każdy z czterech programów masażu. Z myślą o niepełnosprawnych – przyciski pilota zostały tak zaprojektowane, aby były dobrze wyczuwalne pod palcami użytkownika.
        Przygotowanie materaca do zabiegów jest bardzo proste. Ogranicza się jedynie do włączenia zasilacza do gniazda sieciowego. Po uruchomieniu jednego z programów i ustawieniu natężenia pulsacji, pacjent poddany zostaje zabiegom zwanym MASAŻEM ENABIO. 
   
        Dodatkowo do materaca można dokupić dodatki:
  - wyprofilowana poduszka ortopedyczna ENA1 (służyć może zarówno do     wygodnego ułożenia się w trakcie przeprowadzania zabiegów, jak i w       czasie snu do ochrony kręgów szyjnych)
  - kliny ENA2 oraz ENA3 poprawiające przyleganie ciała pacjenta do             materaca w różnych pozycjach masażu
   
   
  Dane techniczne
   
  Wymiary: 1250 x 560 x 100 mm
  Ciężar: 1950 G
  Moc elektr.: do 5W
  Zasilanie: 12V
  Poziom hałasu: do 46dBA
  Dopuszcz. waga pacjenta w poz. siedzącej:   115 kg
  Dopuszcz. waga pacjenta w poz. leżącej:      130 kg
   
  Producent
   
  Vitberg
  33-300 Nowy Sącz, ul. Borelowskiego 27
  www.vitberg.pl
   
  Certyfikaty                                                          
   
  Certyfikaty o charakterze medycznym:
   
  - wpis do Rejestru Urządzeń Medycznych pod nr PL/DR 012395 wydany    przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych    i Produktów Biobójczych w Warszawie, jako sprzęt klasy IIA
  - pozytywna ekspertyza medyczna Śląskiej Akademii Medycznej
   
  Ponadto:  
  producent posiada międzynarodowy certyfikat wysokiej jakości,               EN ISO 13485:2003 dotyczący projektowania, produkcji i                        serwisowania urządzeń do terapii wibracyjnej (zatwierdzone przez          jednostkę certyfikującą TUV Rheinland)
   
   
  Inne wymagania i normy
   
  Enabio spełnia wszystkie wymagania, jakie narzuca Unia Europejska na producentów aparatury medycznej:
   
   - norma PN-EN 60601-1 Medyczne Urządzenia Elektryczne
   - dyrektywa 93/43/EWG
   - norma PN-EN 60601-1-2:1999 (wymagania bezpieczeństwa)
   - norma PN-EN 55011:1998 (kompatybilność elektromagn.) 

   

   

  Powrót do Strony głównej

   

   

  Strona główna Aparat Enabio 2 Zalecenia medyczne Opinie o Enabio Kontakt Vitberg - współpraca